Bez odpadu

Morské huby a hubky

Morské huby a hubky sú živočíchy, ktoré žijú v moriach od polárnych po tropické oblasti. Väčšina žije  v tichých zálivových oblastiach na tvrdých povrchoch. Existuje veľmi veľké množstvo druhov, ale iba niektoré sú vhodné na ďalšie využitie – tie, ktoré majú fibróznu schránku. Všetky hubky, ktoré ponúkame, sú zbierané zodpovedným spôsobom, šetrným k životnému prostrediu, aby bol umožnený ich opätovný rast.

Morské huby obsahujú veľmi veľké množstvo minerálov, ktoré sa pri používaní uvoľňujú. Majú antiseptické, antibakteriálne a antivirotické vlastnosti. Preto sú hygienickejšie a aj vydržia dlhšie ako klasické plastové hubky, ktoré sú živnou pôdou pre baktérie. O pocite pri sprchovaní sa písať nedá. Ten musíte zažiť.

Morské hubky sú veľmi savé a podľa druhu rôzne mäkké. A ak milujete more, vôňa hubky Vám ho bude neustále pripomínať.

 Morská tráva  – je huba nižšej cenovej a kvalitatívnej triedy z Bahám. Stále kvalitná, veľmi účinná pri čistení, s výraznejším pílingovým efektom. Ideálna, ak chcete vyskúšať morskú hubu prvýkrát. Môžete ju použiť na umývanie riadu či domácnosti.

 Honeycomb – rastie do okrúhlej formy rýchlosťou 2 až 4 cm za rok a jej skvelá pórovitá konzistencia vytvára tie najlepšie bubliny pri kúpaní. Je to najpevnejšia huba na trhu. Je známa aj ako Kráľovná morských hubiek, keďže sa v nej snúbi trvanlivosť a jemnosť. Vďaka svojim výnimočným kvalitám je to najdrahšia hubka na trhu.

 Hodvábna hubka (Silk)   sú tak jemné, že ich môžete používať na odličovanie pleti či ako menštruačné tampóny. Ideálna pre starostlivosť o novorodencov. Pri dennodennom používaní vydrží asi dva roky.

Hardhead – je oproti ostatným o trošku tvrdšia, preto sa hodí na peeling pokožky celého tela a tiež aj na masáž.

 

Hnedá farba je pre hubky prirodzená, bielením nadobúdajú jemne žltkastý nádych. Ak chcete, aby Vám hubky vydržali v dobrej kvalite čo najdlhšie, po každom použití ich zbavte vody stlačením, nie žmýkaním. Ak sú znečistené (napr. zbytkami líčidiel), prepláchnite ich mydlovou vodou, vytlačte vodu a nechajte voľne uschnúť na vzduchu.

Ak používate morskú hubku ako tampón, pred zavedením je potrebné ju navlhčiť a vodu vytlačiť. Po použití ju prepláchnite vodou a po skončení cyklu je dobré ju dezinfikovať v octe. Neodporúča sa používať jednu hubku dlhšie ako 6 mesiacov.

Hubky tiež môžete používať na maľovanie stien či tvorenie s deťmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *