Ako na menej plastu

Skúste kŕmiť deti bez plastových pomôcok

Každá mamička sa snaží kŕmiť svoje dieťatko čo najzdravšími potravinami. Aby táto snaha nevyšla nazmar, je na mieste sa zamyslieť aj nad pomôckami, ktoré pri jedle používame. Nemá predsa zmysel dávať zdravé bio jedlo do škodlivých umelohmotných misiek len preto, že sú nerozbitné. Dnes ( to je dosť nadnesený výraz, pretože v minulosti plasty neexistovali a ľudia využívali iba veci z prírody, ktoré boli absolútne zdraviu neškodlivé) už totiž existujú aj iné alternatívy. Zdravé alternatívy.

Začínate prikrmovať svoje dieťatko? Určite sa vám bude hodiť bambusová miska a lyžička s dlhou rúčkou, ideálna na hranie lietadielka 🙂 Bambusové drevo je veľmi pevné, odolné a nefarbí sa jedlom ako klasické mäkké drevo. Riad je vyrobený z organicky pestovaného bambusu. Vždy z jedného kusa dreva a bez použitia lepidiel.

 

Na cestách či turistike oceníte bambusovú lyžičko-vidličku. Je dostatočne malá, takže ju po dojedení môžete odložiť priamo do svojej dózy. Je praktickou alternatívou k príboru pre deti, ktoré nosia desiatu či obed v termoske alebo dóze.

 

 

Ak svojmu dieťatku chcete dopriať zdravé domáce jedlo, tak mu určite pripravujete vlastnú detskú výživu či príkrmy. Môžete uvariť väčšiu dávku naraz a uskladniť ich v malých sklenených zaváracích pohároch WECK. V ponuke sú rôzne objemy od 50ml do 160ml, takže určite nájdete tú správnu veľkosť na jednu dávku pre svoje dieťatko. Viečka na týchto pohároch sú zo skla, takže sa rovnako dobre udržujú čisté ako fľaše – žiadne hrdzavenie a fľaky ako pri klasických viečkach.

 

A nezabúdajme na pitný režim. Ako ho však vyriešiť pri menších deťoch, ktoré by nám sklenené poháre nechtiac porozbíjali? Jedna z možností sú plastové poháre. Určite sa vám však už stalo, že pri pití z takéhoto pohára ste mali nepríjemnú plastovú pachuť na jazyku. Zdravším materiálom je určite nerez. Nerezové poháre sú ľahké, nerozbitné a zdravotne nezávadné. Vydržia roky, takže piť z nich budú aj vaše vnúčatá. A môžete ich dokonca umývať aj v umývačke riadu.

Ako však vyriešiť detskú párty či záhradnú slávnosť? Sklenené poháre neprichádzajú do úvahy a nerezové poháre v takom veľkom množstve by vám zbytočne zaťažili rozpočet. Vtedy prichádzajú na rad poháre z biodegradovateľného materiálu. Predávajú sa v rôznych farbách, takže si každý môže svoj pohár ľahko ustrážiť a vy nemusíte umývať riad stále dokola.

komentáre 2

  • lussy

    som za, ale v určitom veku tak do roka do jednoduché nie je hlavne ak ide o bábätko vyživované mliečkom a kojené, ale keď to nejde z nejakých príčin tak proste treba prejsť na fľašku a tak sme prešli na bez BPA nuk nature sense a bábu to nevadilo úplne krásne a hladko prešlo na novú výživu a ťahalo krásne ako z prsu

  • val

    Ak dieťatko nie je kojene, moznostou je flasa, samozrejme – alebo poharik a lyžička, aj ked je to casovo narocnejsie… Uz novorodenci vedia pit mliecko z pohara – odporuca sa to ako lepsi sposob dokrmovania ako z flase 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *